Berndt Friberg vas
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): vas, blåglaserat stengods, Gustavsberg, signerad Friberg samt studiohanden, höjd 7 cm
Smärre bruksslitage, märken, minimal sprucken glasyrbubbla från tillverkning
805202
2020-08-30