Cafébord Vasateatern

Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern
Cafébord Vasateatern

Klubbat för:

650 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

CAFÉBORD, 1900-talets första hälft, vitmålat gjutjärn, rund skiva på pelarfot, undertill märkt Apotekarnes mineralvatten AB, höjd 78, diameter 56 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Kuntoraportti

Senare bemålning, färgbortfall, skiva i glasfiber Endast exempelbilder, för mer noggrann konditionsrapport bör föremålen observeras på plats. Variationer kan förekomma

805219

Päivämäärä:

2020-08-27