Cafébord Vasateatern
Klubbat för:
650 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
CAFÉBORD, 1900-talets första hälft, vitmålat gjutjärn, rund skiva på pelarfot, undertill märkt Apotekarnes mineralvatten AB, höjd 78, diameter 56 cm
PROVENIENS: Vasateatern Stockholm
Kuntoraportti
Senare bemålning, färgbortfall, skiva i glasfiber Endast exempelbilder, för mer noggrann konditionsrapport bör föremålen observeras på plats. Variationer kan förekomma
805219
Päivämäärä:
2020-08-27