Sekretär sengustaviansk

Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk
Sekretär sengustaviansk

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SEKRETÄR, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, delvis brännförgyllda beslag, lådinredning bakom klaff med inläggningar av mässingslister, snedställda hörn med kannelering och droppbeslag, avsmalnande ben med fothylsor, skiva i carraramarmor med kälning, nycklar medföljer, höjd 122, 107 x 48 cm

Enstaka mindre lagningar, skivan ej ursprunglig

805227

2020-09-13