Arthur Percy "Vinranka"

Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARTHUR PERCY, "Vinranka", Gefle, 16 bordstallrikar diameter 22 cm, 16 mattallrikar diameter 25 cm, 17 djupa tallrikar diameter 25 cm, 6 mindre djupa tallrikar diameter 22 cm, 29 assietter diameter ca 20 cm, 1 såskannor höjd 8 cm, 1 såsskål längd 20 cm, 1 vattenkanna höjd 15 cm, 1 karott med lock diameter 24 cm höjd 10 cm, 4 konturerade fat mått 20x15 cm, 4 fat längd 24 och 34 cm, 1 runt fat diameter 36 cm, 1 skål mått 23x19 cm, 1 kaffe- / tekanna höjd 11,5 cm, 1 gräddkanna höjd 7 cm, 2 fat till kaffekoppar diameter 14 cm

Delar med nagg, sprickor och lagningar medföljer

Vissa delar med krackelyr, vissa delar med missfärgningar, mindre flisor och tillverkningsdefekter kan förekomma

805326

2020-09-11