Studio Åhus skål och fat

Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat
Studio Åhus skål och fat

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STUDIO ÅHUS, glas, skål och fat, 1900-talets senare del, violett glasmassa, modellnummer 806518 resp 803533, båda signerade Hanne Dreutler och Arthur Zirnsack, höjd och diameter på skål ca 13/17 cm samt för fat 7/35 cm

805512

2020-08-27