Studio Åhus skål och fat
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STUDIO ÅHUS, glas, skål och fat, 1900-talets senare del, violett glasmassa, modellnummer 806518 resp 803533, båda signerade Hanne Dreutler och Arthur Zirnsack, höjd och diameter på skål ca 13/17 cm samt för fat 7/35 cm
805512
2020-08-27