Flossamatta Barbro Nilsson

Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson
Flossamatta Barbro Nilsson

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BARBRO NILSSON, Matta, "Krabban", flossa, signerad AB MMF BN (AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson), komponerad 1947, ca 220 x 150 cm

Proveniens keramikern Åke Holm, Lerberget

Solblekt, senare påsydd upphängning, mindre fransslitage

805567

2020-09-01