Stengods Friberg & Andersson

Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson
Stengods Friberg & Andersson

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VASER samt skål, stengods, 1900-talets andra hälft, bestående av en klotformad vas i grönbrun glasyr, signerad Friberg med studiohanden samt årsbokstav H (1966), höjd ca 7 cm, därtill tre miniatyrer av John Andersson, signerade JA Höganäs, höjd ca 2-7 cm

805569

2020-08-28