Wiwen Nilsson armring sterlingsilver
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
WIWEN NILSSON, armring, sterlingsilver, Lund, 1943, 3 kvadratiska fasettslipade bergkristaller, infattade i trappstegsform på ovalt formad ring, öppningsbar i ena sidan, längd (innermått) ca 5,5 cm, originaletui medföljer
Bruksslitage, bergkristaller med nagg, något skev form på armring.
805696
2020-09-06