Wiwen Nilsson armring sterlingsilver

Klubbat för:

12 500 SEK

10 000 SEK

WIWEN NILSSON, armring, sterlingsilver, Lund, 1943, 3 kvadratiska fasettslipade bergkristaller, infattade i trappstegsform på ovalt formad ring, öppningsbar i ena sidan, längd (innermått) ca 5,5 cm, originaletui medföljer

Bruksslitage, bergkristaller med nagg, något skev form på armring.

805696

2020-09-06