Kaukasisk dolk

Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk
Kaukasisk dolk

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KINDHAL, Kaukasien, 1800-talets slut, dolk, silver med niellodekor, blad med graverade ornament, längd ca. 47 cm

Bruksslitage

806217

2020-09-03