Orientaliskt porslin

Orientaliskt porslin
Orientaliskt porslin
Orientaliskt porslin
Orientaliskt porslin
Orientaliskt porslin
Orientaliskt porslin

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

SAMLING PORSLIN, 4 dlr, Kina, 1700/1800-tal, bestående av 2 tedosor utan lock, höjd 10-11 cm, lockask, höjd 10,5 cm, litet fat, längd 20,5 cm

Kuntoraportti

Lock på ask med nagg, litet fat med lagning, slitage

806222

Päivämäärä:

2020-08-31