Orientaliskt porslin
Klubbat för:
3 000 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
SAMLING PORSLIN, 4 dlr, Kina, 1700/1800-tal, bestående av 2 tedosor utan lock, höjd 10-11 cm, lockask, höjd 10,5 cm, litet fat, längd 20,5 cm
Kuntoraportti
Lock på ask med nagg, litet fat med lagning, slitage
806222
Päivämäärä:
2020-08-31