Ljuskrona empirstil

Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil
Ljuskrona empirstil

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, empirstil, 1900-tal, för 8 ljuspunkter, bronserad metallstomme behängd med olikslipade prismor i kedjor och kaskader, piggbotten, höjd 93 cm, diam ca 39 cm

Ej funktionstestad, 1 kedja lös, smånagg kan förekomma

806350

2020-08-31