Majolikaskål
Klubbat för:
3 200 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
UPPSATTSSKÅL, majolika, Rörstrand, 1800/1900-tal, i form av 3 tranor uppbärande skål, polykrom dekor, diam 34, höjd 34 cm
Kuntoraportti
Fotrand med smärre nagg, lagningar på skålens bladflikar
806391
Päivämäärä:
2020-08-31