Majolikaskål

Majolikaskål
Majolikaskål
Majolikaskål
Majolikaskål
Majolikaskål
Majolikaskål
Majolikaskål
Majolikaskål

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

UPPSATTSSKÅL, majolika, Rörstrand, 1800/1900-tal, i form av 3 tranor uppbärande skål, polykrom dekor, diam 34, höjd 34 cm

Kuntoraportti

Fotrand med smärre nagg, lagningar på skålens bladflikar

806391

Päivämäärä:

2020-08-31