Klubbat för:
3 800 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
GOLVURNA, lergods, hänklar, stämpelsignerad KN, Krukmakaren Höganäs, stämpeln använt 1940-1970, höjd 110 cm, diam ca 55 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, repor, en hänkel med spricka
806400
2020-08-31
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner