Kolossal urna, Krukmakarn i Höganäs

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

GOLVURNA, lergods, hänklar, stämpelsignerad KN, Krukmakaren Höganäs, stämpeln använt 1940-1970, höjd 110 cm, diam ca 55 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, repor, en hänkel med spricka

806400

2020-08-31