Spegellampetter

Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, ett par, sekelskiftet 18/1900-tal, gustaviansk stil, fasettslipat spegelglas, träskuren samt förgylld dekor, krön i form av rosett, två ljusarmar vardera i mässing, ca 70x44 cm

Bruksslitage

806438

2020-09-11