Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets mitt, Paris, Frankrike, förgylld brons, emaljerad urtavla, dekor av lyrspelande man, höjd ca 39, längd 46 cm.
Saknar lucka baktill samt pendel. Nyckel finns, Slitage och saknar enstaka dekorelement
806441
2020-08-31