Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets mitt, Paris, Frankrike, förgylld brons, emaljerad urtavla, dekor av lyrspelande man, höjd ca 39, längd 46 cm.

Saknar lucka baktill samt pendel. Nyckel finns, Slitage och saknar enstaka dekorelement

806441

2020-08-31