Servis Rörstrand Skåne

Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne
Servis Rörstrand Skåne

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 500 SEK

RÖRSTRAND, "Skåne", matservis, 44 dlr, 1900-talets början, flintgods, dekor i blått, bestående av: 16 assietter, 14 mattallrikar, 13 djupa, uppläggningsfat.

Smärre slitage

806506

2020-08-31