Skålfat, Gudmund Östling, Vimmerby

Klubbat för:

3 600 SEK

2 000 SEK

SKÅLFAT, tenn, fyrstämplat Gudmund Östling (verksam 1762-1790), Vimmerby 1786, hamrad botten och bräm, diameter 35 cm

PROVENIENS: Östgötskt samlarhem

Smärre slitage

806584

2020-09-13