Skålar 1800-tal Gustaf Möllenborg

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKÅLAR på fot, 1 par, silver, nyrokoko, Gustaf Möllenborg (1823-1850 (1932)), Stockholm, 1844 resp 1845, genombruten dekor, riklig dekor av blomster, vikt ca 1348 g

Bucklor, bristningar

806586

2020-08-31