Skålar 1800-tal Gustaf Möllenborg
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅLAR på fot, 1 par, silver, nyrokoko, Gustaf Möllenborg (1823-1850 (1932)), Stockholm, 1844 resp 1845, genombruten dekor, riklig dekor av blomster, vikt ca 1348 g
Bucklor, bristningar
806586
2020-08-31