Kronsenap dispenserkrus

Kronsenap dispenserkrus
Kronsenap dispenserkrus
Kronsenap dispenserkrus
Kronsenap dispenserkrus
Kronsenap dispenserkrus
Kronsenap dispenserkrus
Kronsenap dispenserkrus
Kronsenap dispenserkrus

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DISPENSERKRUS, Kronsenap, porslin, pump i mässing, ca 1920/30-tal, troligen Gefle Porslinsfabrik, H ca 31 cm

Krackelerad glasyr, funktion ej kontrollerad

806702

2020-09-02