Ett par greyhoundfiguriner, Staffordshire 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FIGURINER, ett par, i form av greyhoundhundar varav en med hare i munnen, Staffordshire, England, 1800-tal, porslin, höjd ca 21, längd ca 22 cm

Hårsprickor, smärre färgbortfall, nagg

806779

2020-09-13