Kinesiska muggar 1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUGGAR, med hänkel, 4+1, porslin, Kina, 1800-tal, skrift av Fredrique Hierta, förgylld bårddekor, höjd ca 10-15 cm, medföljande docka, Kina, längd ca 30 cm
Skador, lagningar, sprickor, slitage
806797
2020-08-31