Skål Kina 1800-tal

Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal
Skål Kina 1800-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

2 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av qilin i centrum, höjd ca 8, diameter ca 19 cm

Färgbortfall på guldnat, slitage

806813

2020-08-31