Rölakanmatta Judith Johansson

Rölakanmatta Judith Johansson
Rölakanmatta Judith Johansson
Rölakanmatta Judith Johansson
Rölakanmatta Judith Johansson
Rölakanmatta Judith Johansson
Rölakanmatta Judith Johansson

Klubbat för:

17 000 SEK

Schätzwert

22 000 SEK

Beschreibung

JUDITH JOHANSSON, "Lyktor", matta, rölakan, formgiven omkring 1965, dekor av stiliserade lyktor i rosa, aprikos, blått och grått mot blå botten, signerad JJ, 248 x 170 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, fransar saknas

806815

2020-09-13