Toyokuni II och Kikugawa Eizan, träsnitt 2 st

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTAGAWA TOYOKUNI II (1802-1835) och KIKUGAWA EIZAN (1787-1867), (2) träsnitt, Japan, Bijin awase ur "Contest of beauties of Edo, utg. av Heikichi 1825, och "Beautiful women with Shamisen", ca 1820, ca 36x25 cm

Ej examinerade ur ramarna. Slitage, fläckar och skador

806820

2020-09-13