Bordspendyl 1800-tal

Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal
Bordspendyl 1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fodral i förgylld metall, krönt med kvinnofigur samt väderkvarn, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 36 cm, med glaskupa och sockel ca 40 cm

Ej tillhörande glaskupa med nagg, missfärgad, slitage, dekorbortfall

806891

2020-09-01