Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, fodral i förgylld metall, krönt med kvinnofigur samt väderkvarn, emaljerad urtavla med romerska siffror, höjd ca 36 cm, med glaskupa och sockel ca 40 cm
Ej tillhörande glaskupa med nagg, missfärgad, slitage, dekorbortfall
806891
2020-09-01