Constantin Holtzer-Defanti, figurin, Rosenthal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

CONSTANTIN HOLTZER-DEFANTI, figurin, Rosenthal, Tyskland 1919, porslin, föreställande Anna Pavlova som Odette i Svansjön, glasyr i vitt och brunt samt förgylld kantrand, signerad i godset HOLTZER-DEFANTI samt A. OPEL och stämpelmärkt Rosenthal Bavaria K545, höjd 14,5, längd 29,5 cm

806898

2020-09-13