Royal Copenhagen Blå Blomst
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUNGLIG DANSK, "Blå Blomst", kaffe- och teservis, 41 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 9 kaffekoppar med fat (1870), tekoppar med fat (1551), 18 assietter (1625), sockerskål (1680), såssnipa (1883), skålfat på fot (1532) samt ljusstakar, 1 par (1711), assiettens diameter ca 17 cm
Smärre slitage
807065
2020-09-02