Vägglampa "Triplex"

Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa
Vägglampa

Klubbat för:

8 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOHAN PETTER JOHANSSON, "Triplex" arbetslampa, omkring 1930/40-tal, grålackerad teleskoparm samt vinklingsbar skärm, monterad på väggfäste av ek, längd 145-305 cm"Triplex", 1930-40-tal

Bruksslitage, glödlampsfästet med smärre skada, ny dragen el

807079

2020-09-13