Stolar, Börge Lindau & Bo Lindekrantz
Klubbat för:
1 200 SEK
2 000 SEK
BÖRGE LINDAU & BO LINDEKRANTZ, karmstolar, 2 st, för Lammhults, 1980-tal, betsat lövträ, ben med mässingsavslut, skinnklädsel på sits och ryggblicka, sitthöjd ca 44 cm
Ingår i temaauktionen "Wish List"
Bruks- och åldersrelaterat slitage, patina och krackelering på skinnklädsel
807103
2020-09-07