Silver parti
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SILVER, 10 dlr, tidigt 1900-tal, bl.a. GAB och KGM, bestående av: 7 bägare (höjd ca 4-6), cigarettetui (silver 800, längd ca 9, 8x1), silverdosa (längd ca 4,5 cm), vissa med gravyr, total silvervikt ca 660 g
Ingår i temaauktionen "Wish List"
Bruksslitage, gravyr, mindre bucklor
807168
2020-09-07