Silver parti

Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti
Silver parti

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SILVER, 10 dlr, tidigt 1900-tal, bl.a. GAB och KGM, bestående av: 7 bägare (höjd ca 4-6), cigarettetui (silver 800, längd ca 9, 8x1), silverdosa (längd ca 4,5 cm), vissa med gravyr, total silvervikt ca 660 g

Ingår i temaauktionen "Wish List"

Bruksslitage, gravyr, mindre bucklor

807168

2020-09-07