Silverdosa med stenlock av Bertel Gardberg

Klubbat för:

1 000 EUR

Utropspris

1 000 EUR

BERTEL GARDBERG, dosa, silver / 916, stämplad Bertel Gardberg, lock i sten, invändigt klädd med ädelträ, Kultateollisuus, Åbo 1966, 9,2x9,2 cm, höjd 4,5 cm

Vi ber potentiella köpare notera att flera länder förbjuder import av objekt som innehåller material från exotiska träslag, hotade arter, inklusive men inte begränsat till korall, elfenben och sköldpadda. Därmed bör potentiella köpare vara bekanta med relevanta bestämmelser före budgivning, ifall att objektet ska importeras till ett annat land.

Lätt slitage och små repor på locket

807179

2020-10-18