Tallrikar 8 st Kina 1700-tal

Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
Tallrikar 8 st Kina 1700-tal
Tallrikar 8 st Kina 1700-tal

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR (6 djupa, 2 flata), porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose med pagoder i flodlandskap, diameter ca 23 cm

Nagg, slitage

807188

2020-09-13