Koppar 12 st fat 9 st Kina 1700-tal

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KOPPAR MED FAT (12 + 9), porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), s.k. mandarindekor med figurscener, fatets diameter ca 13,5 cm

Nagg, sprickor

807212

2020-09-13