8 stolar Farstrup, Danmark 1960-tal
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FARSTRUP MÖBELFABRIK, stolar 8 st., Danmark 1960-tal, teak och teakfanér, sitsar klädda med mossgrönt/svart läder (lädret inköpt i New York av nuvarande ägare), delvis etikettmärkta Farstrup, Danmark, sitthöjd ca 37 cm
Smärre slitage, några skruvar ersatta undertill, omklädda, extra läder medföljer
807247
2020-09-14