8 stolar Farstrup, Danmark 1960-tal

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FARSTRUP MÖBELFABRIK, stolar 8 st., Danmark 1960-tal, teak och teakfanér, sitsar klädda med mossgrönt/svart läder (lädret inköpt i New York av nuvarande ägare), delvis etikettmärkta Farstrup, Danmark, sitthöjd ca 37 cm

Smärre slitage, några skruvar ersatta undertill, omklädda, extra läder medföljer

807247

2020-09-14