Bouillottelampa

Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa
Bouillottelampa

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

BOUILLOTTELAMPA, mässing, 1800-talets slut, elektrifierad, tre ljuspunkter, bemålad plåtskärm, höjd ca 80 cm

Slitage, färgbortfall, ursprungligen för stearinljus

807287

2020-09-03