Miniatyrskål samt vaser
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MINIATYRER, 5 st, glaserad stengods, bestående av 1 skål: Berndt Friberg, blå harpälsglasyr, sign Friberg samt Studiohand, diam 4,5, höjd 2,5 cm, 4 vaser: Carl-Harry Stålhane: blå vas med harpälsglasyr, sign. CHS, R, SXA, 10,5 cm, gulbrun vas med hänkel sign. CHS, R, Sweden, 4,5 cm, gulbrun vas, John Andersson, sign. JA Höganäs, 5,5 cm, blå vas, otydlig signerad, 7 cm
807307
2020-09-02