Miniatyrskål samt vaser

Miniatyrskål samt vaser
Miniatyrskål samt vaser
Miniatyrskål samt vaser
Miniatyrskål samt vaser

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MINIATYRER, 5 st, glaserad stengods, bestående av 1 skål: Berndt Friberg, blå harpälsglasyr, sign Friberg samt Studiohand, diam 4,5, höjd 2,5 cm, 4 vaser: Carl-Harry Stålhane: blå vas med harpälsglasyr, sign. CHS, R, SXA, 10,5 cm, gulbrun vas med hänkel sign. CHS, R, Sweden, 4,5 cm, gulbrun vas, John Andersson, sign. JA Höganäs, 5,5 cm, blå vas, otydlig signerad, 7 cm

807307

2020-09-02