Samling glasvaser 1800-1900-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GLASVASER, mm, 17 dlr, 1800-1900-tal, bestående av: 12 strutformade vaser, 2 snapsglas, 2 flaskor, kanna, höjd 8-26 cm, olikfärgad glas, bemålade, vissa med metallmontering

Bruksslitage, repor, färgbortfall, en blå vas med kantnagg

807309

2020-09-02