Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, strukturlackerade metallkupor med perforeringar i nedre kanter, mässingsfäste, övdre kupor av opakt glas, 4 ljuspunkter, längd ca 40 cm, höjd 36 cm exkl sladdar och kupa

Ingår i tema "Lys upp hösten"

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad

807332

2020-09-08