Taklampa
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, strukturlackerade metallkupor med perforeringar i nedre kanter, mässingsfäste, övdre kupor av opakt glas, 4 ljuspunkter, längd ca 40 cm, höjd 36 cm exkl sladdar och kupa
Ingår i tema "Lys upp hösten"
Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad
807332
2020-09-08