Tallriksvärmare 1700-tal

Tallriksvärmare 1700-tal
Tallriksvärmare 1700-tal
Tallriksvärmare 1700-tal
Tallriksvärmare 1700-tal
Tallriksvärmare 1700-tal
Tallriksvärmare 1700-tal
Tallriksvärmare 1700-tal
Tallriksvärmare 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKSVÄRMARE, rokoko, 1700-tal, försilvrat mässing, skaft i trä, längd 32 inkl. handtag.

Proveniens: Antikexpert Lars Yngve Johanssons auktion 2019, kat.nr. 159

Bruksslitage, ev. senare handtag,

807355

2020-09-03