Carl Peter Hallberg oljemålning

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

CARL PETER HALLBERG (1809-1879): Skogsväg med gumma och vandrare, , signerad C Hallberg 1852, olja på duk, ca 45x65 cm

Zustandsbeschreibung

Uppfodrad på pannå, krackelerad, färgbortfall

807358

2020-09-02