Ljuskrona oscariansk
Klubbat för:
46 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 24 ljus, bronserad stomme, behängd med prismor, klotformade stamglas, höjd ca 89, diameter 80 cm
Ställvisa nagg, en manschett lagad, elektrifierad
807395
2020-09-02