Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 24 ljus, bronserad stomme, behängd med prismor, klotformade stamglas, höjd ca 89, diameter 80 cm

Ställvisa nagg, en manschett lagad, elektrifierad

807395

2020-09-02