Bordsfotogenlampa jugend

Bordsfotogenlampa jugend
Bordsfotogenlampa jugend
Bordsfotogenlampa jugend
Bordsfotogenlampa jugend
Bordsfotogenlampa jugend
Bordsfotogenlampa jugend

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

BORDSFOTOGENLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal, flintgods med blomsterdekor, bronserad metall, kupa i glas, total höjd 55,5 cm.

Slitage, ej funktionstestad, nagg, kupa med lagningar, senare elektrifiering

807429

2020-09-14