Bordsfotogenlampa jugend
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal, flintgods med blomsterdekor, bronserad metall, kupa i glas, total höjd 55,5 cm.
Slitage, ej funktionstestad, nagg, kupa med lagningar, senare elektrifiering
807429
2020-09-14