Damejeanne samt 2 flaskor i kagge

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DAMEJEANNE samt FLASKOR, 3 dlr, 1900-tal, brun glasmassa, 2 flaskor i kagge, märkta "Grönwalls Bryggeri Stockholm, Klass I", höjd ca 44-55 cm

Bruks- och åldersrelaterad slitage

807470

2020-09-08