Tuija Lindström, Pia
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TUIJA LINDSTRÖM (1950-2018): "Pia"
gelatinsilverfotografi, vintage, signerad a tergo, bildyta 19x19 cm
Proveniens: Svensk privatsamling
Utställningar:
Tuija Lindström. Hasselblad Center, Göteborg 2012
Mellan Verklighet. Fotografi i Sverige 1970-2000. Dunkers, Helsingborg 2014
807471
2020-09-13