Tuija Lindström, Pia

Tuija Lindström, Pia
Tuija Lindström, Pia
Tuija Lindström, Pia
Tuija Lindström, Pia
Tuija Lindström, Pia
Tuija Lindström, Pia

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

TUIJA LINDSTRÖM (1950-2018): "Pia"
gelatinsilverfotografi, vintage, signerad a tergo, bildyta 19x19 cm

Proveniens: Svensk privatsamling

Utställningar:
Tuija Lindström. Hasselblad Center, Göteborg 2012
Mellan Verklighet. Fotografi i Sverige 1970-2000. Dunkers, Helsingborg 2014

807471

2020-09-13