Flöten

Flöten
Flöten
Flöten
Flöten
Flöten
Flöten

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FLÖTEN, korg, 1800/1900-tal, 14 glasflöten i glas samt brunt glas, merparten med nätknuten makramé, diameter mellan ca 9-13 cm, även korkflöten och trissor, flätad korg med trähandtag, korgens höjd ca 50 cm, bredd 48 cm

bruks- och åldersrelaterat slitage

807476

2020-09-23